KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13803122
nr 1380 3122
Gustaf Börtner
(1905-1985), Sverige
Oljemålning, Snö. Signerad. Olja på duk, 22x30 cm, yttermått inklusive ram: 43x52 cm
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 februari 2021
kl 19:07:12
19/2 08:54:45
Gustaf Börtner
Läs mer om Gustaf Börtner